Streetworking to ciekawe zajęcie ale przedewszystkim pożyteczne. Takie działania prowadzone są w Warszawie co roku [najczęściej w okresie zimowym, tzw. okresie ochronnym] przez szereg różnych organizacji. Niedawno dołączył do tego grona projekt ‚Niewidzialni’

projekt 'niewidzialni'

projekt ‚niewidzialni’

Dziewczyny zajmujące się projektem organizują wyjścia streetworkerów, którzy pomagają ludziom bezdomnym w Warszawie i okolicach w okresie zimowym.

‚Bezdomny nie znaczy Niewidzialny’ – takie hasło przyświeca kwestom na których zbiera się pieniądze aby dzięki nim w okresie zimowym przygotować paczki [tzw. paczki pierwszej pomocy] dla osób w potrzebie. W dniu 18. listopada 2013 zbierane były pieniądze na uczelni WUM w Warszawie gdzie niektóre z dziewcząt studiują nauki medyczne. W czasie kwesty częstowaliśmy osoby  nas wspomagające słodkimi wypiekami, które zostały upieczone przez członkinie Projektu ‚Niewidzialni’ oraz podopiecznych ośrodków Stowarzyszenia Otwarte Drzwi: Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych „PARTNERZY” ul. Prymasa Tysiąclecia 145/149 ;   Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych ul. Białobrzeska 11 ;   Środowiskowy Dom Samopomocy Typu A ul. Przyczółkowa 27A oraz Typu B ul. Kubickiego 17/13.

Zimowy Patrol organizowany jest w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi czwarty raz. Celem programu jest wsparcie osób bezdomnych poprzez realizację programu aktywizacji i wychodzenia z bezdomności. Zimowy Patrol 

 Z informacjami o tych kwestach można zapoznać się też na stronie Niewidzialni na Facebooku – wystarczy kliknąć w link tutaj.